PRODUKTY
POWIĄZANE

Grunt Uniwersalny Grunt Uniwersalny

Caraibik

Mozaika CARAIBIC, to tynk mozaikowy oparty na kruszywie kwarcowym barwionym i spoiwie akrylowym. W skład systemu kolorów wchodzi 16 kolorów kruszyw, z których tworzone mogą być dowolne kompozycje kolorystyczne. Standardowo w 1 opakowaniu produktu mieszanych jest do 4 kolorów kruszywa, dzięki czemu możemy uzyskać nawet 3876 różnych kompozycji kolorystycznych. Każdemu z kolorowych kruszyw przypisana jest cyfra lub litera, dzięki czemu łatwo możemy zdefiniować interesującą nas kompozycję. Przykładowo stworzoną kompozycję ilustruje poniższy rysunek:

Nieodłącznym produktem pomocniczym w systemie mozaikowym jest EUROPUTZ Grunt, którego barwa powinna odpowiadać wybranej kompozycji kruszyw i jest z góry określona.

Zastosowanie

Mozaika CARAIBIK może być stosowana na wszystkie typowe podłoża budowlane, jak beton, tynki cementowe i cementowo wapienne, tynki gipsowe, płyty kartonowo gipsowe itp. zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Nie należy stosować tynków mozaikowych na powierzchniach narażonych na długotrwałe działanie wody i nadmiernej wilgoci, jak zewnętrzne powierzchnie poziome i o małym stopniu nachylenia oraz powierzchnie, gdzie nie wykonano lub wykonano niewłaściwie działającą izolację poziomą zapobiegającą kapilarnemu podciąganiu wody w murach.

Właściwości

- gotowa do użycia;

- w stanie mokrym - wodorozcieńczalna

- łatwa w aplikacji;

- doskonała przyczepność do podłoża;

- wodo i mrozoodporna (po całkowitym wyschnięciu);

- niebrudząca i łatwa do zmywania;

- trwała;

Szczegółowe informacje dotyczące produktu oraz jego bezpiecznego stosowania znajdują się w karcie technicznej oraz w karcie charakterystyki (dokumenty do pobrania).

Dokumenty do pobrania