PRODUKTY
POWIĄZANE

Grunt Uniwersalny Grunt Uniwersalny

BETON Plus (elewacje, w tym systemy izolacji z wełną mineralną i styropianem)

BETON Plus – tynk dekoracyjno-ochronny do stosowania na elewacje budynków w budownictwie jednorodzinnym oraz przy większych inwestycjach (zgodność z normą europejską PN-EN 15824:2010 potwierdzona badaniem przeprowadzonym przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie). Doskonale chroni powierzchnie ścian przed destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych (woda, promieniowanie UV), pozwalając jednocześnie na tzw. „oddychanie ścian”. Charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością pary wodnej oraz niską absorpcją wody. Ponadto cechuje go duża trwałość kolorów oraz wysoka odporność na porastanie przez grzyby, pleśnie i algi. Nadaje ścianom efektowny wygląd betonu architektonicznego. Niewątpliwą zaletą produktu jest duża wydajność (ok 1 kg/m2), gwarantująca nowoczesny, piękny i trwały efekt przy stosunkowo niskich kosztach. Dowolność w kształtowaniu struktury powierzchni sprawia, że jej ostateczny wygląd jest niepowtarzalny i dostosowany do indywidualnych upodobań każdego. Standardowo BETON Plus produkowany jest w kolorze białym oraz w trzech odcieniach szarości. Dostępne są także inne odcienie na życzenie klientów.

 

Prezentowane przez nas efekty dekoracyjne możliwe są do uzyskania z zachowaniem deklarowanej wydajności produktu pod warunkiem, że wykonywane są zgodnie z zaleceniami (instrukcje, filmy, zdjęcia) zamieszczonymi w zakładce „Jak Zrobić”.

Inny niż sugerowany sposób wykonania jest również dopuszczalny, jednak uzyskane efekty oraz wydajność produktu mogą różnić się od prezentowanych przez producenta.

Zastosowanie

BETON Plus przeznaczony jest do cienkowarstwowego nakładania na wszystkie typowe, równe, nośne i suche podłoża budowlane, jak: beton, tynki cementowe i cementowo - wapienne. Ze względu na swoje właściwości (wysoką przepuszczalność pary wodnej i niską absorpcję wody) idealny do stosowania na systemy izolacji z wełną mineralną oraz styropianem.

Właściwości

  • produkt gotowy do użycia

  • wodorozcieńczalny

  • bezpieczny w stosowaniu

  • łatwy w aplikacji

  • bardzo wydajny

  • wodo i mrozoodporny (po całkowitym wyschnięciu)

  • wysoce odporny na porastanie przez algi, grzyby i pleśn

Dokumenty do pobrania